Kurumsal

HAKKIMIZDA

Temelleri Emel Değirmenci tarafından 1999 yılında atılan Formel Group, başta Finans ve Yatırım olmak üzere, Bilişim Teknolojileri, Çevre ve Enerji, Dış Ticaret, Global Acentelik ve Distribütörlük Hizmetleri alanlarında çalışmaktadır.

Finans ve Yatırım Danışmanlığı alanında, Yatırımcı İlişkileri ve Finansal İletişim kapsamında şirketlerin kaynak ihtiyaçlarında kaynak veren yurt dışı kurum ve kuruluşlar ile iletişim sağlama ve süreçleri yürütmek, EBRD (Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası) yatırım ve kredi danışmanlığı, Şirket Alım, Satım ve Birleşmelerinde en doğru ve güncel piyasa araştırmalarını yaparak, potansiyel rakip ve hedef şirketleri belirleyerek şirket analizi, ön hazırlık, satın alma ve satış süreçleri bizzat kurucumuz Emel Değirmenci ve ekibi yönetmektedir.

Dış Ticaret kapsamında İthalat-İhracat ile uğraşmaktayız. Piyasadan gelen ve değişen talepler ile yeni doğan fırsatlar neticesinde makine, ekipman, medikal ürün, temizlik, kozmetik ve bakım ürünleri, tekstil malzemeleri gibi pek çok ürünün ithalat ve ihracatı ile ilgilenmekteyiz. Süreçleri Yönetim Kurulu Üyesi Seynur Bedel ve ekibi yönetmektedir.

Formel Dış Ticaret olarak, kendi adımıza tescilli olan ¨Formel¨ markası ile de pek çok çeşitteki ürünü fason olarak üretip, yurt dışına ihraç etmekteyiz. Dış Ticaret alanında, Yurt içi ve yurt dışında bulunan kamu ve özel kurumlara tedarik hizmeti vermekte, İthalat ve ihracat, ikili görüşmeler, stratejik ortaklık, gümrük ve lojistik alanlarında uzman ve tecrübeli kadromuz ile dış ticaret hizmeti sunmaktayız. Uluslararası ticaret hizmetleri, global iş geliştirme, uluslararası proje yönetimi, uluslararası tedarik yönetimi ve ticaret danışmanlığı, global piyasa hizmetleri, global acentelik ve distribütörlük hizmetleri başlıca faaliyet alanlarımızdır.

Çevre ve Enerji alanında, Katı atıkları işleyerek enerji kaynağı olarak kullanılmasını sağlamakta, yatırımlarını anahtar teslim yaparak, işletme süreçlerinde destek vermekteyiz. Sıvı atıklar ile de biyolojik atık su arıtma ünitesi projeleri gibi projeler geliştirmekte, atık su yönetimi, sistem kurulumu ve işletmesi yapmaktayız.

Bilişim Teknolojileri alanında, IT Yönetimi Hizmeti ile, işletmelerin istedikleri ve ihtiyacı olan bütün bilgileri üretme, depolama, paylaşma ve bilgiye erişme ihtiyacını karşılamak için yöntem, süreç ve sistemleri planlayıp tasarlayarak, kurum ve yönetim sürecinde aktif bir şekilde rol almaktadır. Bütün süreçlerde gelişimden, analizden ve denetlemekten sorumludur. BTK, Yasal Bilişim hizmetimiz ile e-defter alanında kağıt üzerinde tutulması zorunlu olan yasal defterlerin elektronik ortada tutulup, muhafaza ve ibraz edilmesi ile açılış ve kapanışlarına ilişkin tüm tasdik işlemleri için hizmet çözümlerimiz ile destek vermekte, Elektronik faturalama (e-fatura) alanında faturalama, gönderme, saklama ve ibraz aşamalarının tamamında uygun ve farklı çözümler sunmakta, Elektronik saklama (e-saklama) ve e-arşiv alanlarında resmi, hukuki ve ticari her türlü bilginizi ve belgenizi elektronik ortamda yasal geçerli ve güvenilir şekilde uzun süreli saklamakta ve istenildiğinde bu belgelere kolay ulaşmanızı sağlamaktayız.

 

 

Değerli Dostlarımız,

 

COVID-19 sonrası işimize devam için yol haritası hazırladık. Başta Çin olmak üzere uluslararası tecrübelerden faydalanarak hazırlanan kılavuz, iş yerlerine dönüş süreci hakkında ekiplerimize ve Network'umuzde ki arkadaşlarımıza alınması gereken önlemleri bildirdik...

Çin’den önemli tecrübeler ve küresel uygulamalar esas alındı,

”Çin’de pandemi sonrası iş hayatına tekrar dönüş" ile ilgili planlarını ve tecrübelerini inceleyerek grubumuzda uygulamaya başladık.

 

Virüse karşı güvenliği ve hijyeni sağlayarak çalışma alanlarımızı hazırladık, sürekli hijyen kurallarımızı yayınladık,

Sosyal mesafe koruması; yoğunluğu azaltmak için, planlama ve ofis trafiği modelleri için kurallarımızı bildirdik, 

 

FORMEL GROUP olarak, bu süreçte üzerimize düşeni yapmak için hızla gerekli önlemleri alıyoruz;

  • Mayıs başında İcra Kurulumuzda işe dönüş konusunu etraflıca değerlendirerek atılacak adımları belirledik. 
  • Ofislerimizi çalışma ortamına hazırladık, gerekli hijyen tedbirleri alındı, 
  • Uluslararası faaliyet gösteren yapıya sahip olduğumuzdan, iş planlarımızı aksatmayacak şekilde, kalabalık ortam oluşturacak toplantılarımızı ve faaliyetlerimizi online platformlara taşıdık,
  • Yurt dışı seyahatlerimizi bir süre daha erteledik,
  • Çalışma alanlarımızda hijyeni artıracak tüm uygulamaları hayata geçirdik.

 

İşlerimizi durdurmuyoruz, kısmen ofis, kısmen online platformlardan çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Görüyoruz ki bu pandemi öyle kısa sürede bitmeyecek. Biz iş dünyası insanları olarak her senaryoya hazırlıklı olmalıyız. Şirketimizi uzun dönem bu pandemi ortamında ayakta tutabilmek için kriz senaryolarımızı pandemiye göre güncelleyerek hayata geçirdik. Bu süreci hepbirlikte atlatacağımıza yürekten inanıyoruz. 

Bu amaçla, her zaman olduğu gibi, 7/24 iletişime açık olduğumuzu tekrar hatırlatmak isteriz.

Bu zorlu dönemde, şirketlerimizi güçlü ve sürdürülebilir kılmak büyük önem arzediyor.

Saygılarımızla,

Grup Baskanı-Emel Degirmenci Bedel

İletişim Kanallarımız;

info@formelgroup.com

emel@formelgroup.com

emeldegirmenci@hotmail.com

Microsoft Teams, Zoom, Skype

TARİHÇE

1999 yılında Emel Değirmenci tarafından temellerini atılan Formel Group olarak, ilk kuruluşumuzda mali müşavirlik ofisi olarak hizmet vermekteydik.

Yıllar geçtikçe ve deneyimlerimizin artması ile denetim, finansal analizler, dış ticaret, M&A, anahtar teslim yatırımlar ve girişim sermayeleri ile kendimizi geliştirerek büyümeye başladık. Büyümemizin en büyük destekçileri olan ve gün geçtikçe gelişen networklerimiz sayesinde ikili ilişkilerimiz gelişti ve oluşan güven ortamı ile yerli ve yabancı partnerlerimizin desteği, bilgi ve beceri ile Finans ve Yatırım Danışmanlığı, Bilişim Teknolojileri, Siber Güvenlik, Çevre ve Enerji, Dijital Tanıtım ve Dış Ticaret gibi farklı kollarda hizmet vermeye başladık.

En büyük gücümüz global ve güçlü bir network ağına sahip olmaktı.

2015 yılında, Türk-Rus iş geliştirme konseyi özel davetlisi, 2018 yılında, Türk-Kırım Ekonomik Forum özel davetlisi, 2019 yılında, Türkiye-Afrika 2.Ekonomi ve İş Forumu özel davetlisi, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Birleşme Bütünleşme Toplantısı’nda özel konuk, Ekonomi ve finans alanında birçok panel, seminer ve toplantıda özel konuk olarak yerimizi aldık. 2017 yılında, ihracat performansımızdan dolayı İstanbul İhracatçı Birliği’nden ¨Başarı Sertifikası¨ almaya hak kazandık.

ABD merkezli ODC (Overseas Development Corporotaion) şirketininin ödüllü danışmanı, EPIC Invest şirketinin yatırım ve iş geliştirme özel danışmanı olduk. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) danışmanlığı ile takdir kazandık ve özel danışmanlık listesinde yerimizi aldık.

images

” Değerlerimiz ve beklentilerimiz yaptığımız her şeyin kalbinde yatar ve kültürümüzü yaşatmaya yardım eder. ”

Misyon

Değerli müşterilerimize orta ve uzun vadeli hizmetin yanı sıra özgün ve yaratıcı aracılık hizmeti sağlayarak, portföyümüzdeki şirketleri büyütmek ve globalleştirmektir.

Vizyon

Etkin ve profesyonel kadromuz ile çeşitli alanlardaki hizmetlerimizi, sürekli geliştirerek değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sunmaktır ve çağımızın son teknolojileri ile çalışma standartlarını entegre ederek, dünya standartlarında, yenilikçi alanlarda yatırım ve tedarik hizmeti vererek faaliyetlerimize devam etmektir.

Değerlerimiz

Şeffaflık, İnsana Saygı, Dürüstlük.